پنل خورشیدی از مونتاژ سلول‌های خورشیدی بوجود می‌آید. از آنجا که یک صفحه خورشیدی مقدار محدودی انرژی تولید می‌کند، به همین دلیل تأسیسات شامل چند صفحه خورشیدی هستند. صفحه‌های خورشیدی انرژی نورانی خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کنند. صفحات خورشیدی، از ترکیبات نیمه هادی ساخته شده‌اند که وظیفه آن‌ها تبدیل انرژی نورانی آفتاب به انرژی الکتریکی می‌باشد.

مونو کریستال

پنل های مونو کریستال و پنل های پلی کریستال هر دو نوع پنل از خورشید انرژی تولید می کنند ، اما باید تفاوت های اساسی وجود داشته باشد. مونو کریستال و پلی کریستال همه چیز در مورد سلول ها است. پنل های خورشیدی مونو کریستال و پلی کریستال در سیستم PV خورشیدی کلی عملکرد یکسانی دارند. تفاوت اصلی این دو فناوری در نوع سلول خورشیدی سیلیکونی است که آنها استفاده می کنند. صفحات خورشیدی مونو کریستال دارای سلول های خورشیدی ساخته شده از یک کریستال سیلیکون هستند ، در حالی که صفحات خورشیدی پلی کریستالی دارای سلول های خورشیدی ساخته شده از بسیاری از قطعات سیلیکونی هستند که با هم ذوب شده اند. سلول های خورشیدی مونو کریستال از کارآیی بیشتری برخوردار هستند زیرا از یک منبع سیلیکون جدا می شوند. سلول های خورشیدی پلی کریستالی از چندین منبع سیلیکونی مخلوط شده اند و کمی کارآیی کمتری دارند. به طور کلی صفحات خورشیدی مونو کریستالی به عنوان یک محصول خورشیدی برتر در نظر گرفته می شود.

پنل خورشیدی

پلی کریستال

این صفحات همچنین شامل دو نوع PolyCrystalline یا MultiCrystaline هستند که از چندین کریستال سیلیسیم در یک سلول PV تشکیل شده اند.این صفحات خورشیدی دارای سطحی هستند که شبیه موزاییک است. این صفحات خورشیدی به شکل مربع هستند و رنگ آبی درخشان دارند زیرا از چندین کریستال سیلیکون ساخته شده اند. پنل های خورشیدی پلی کریستال به طور کلی بازده کمتری نسبت به گزینه های تک بلوری دارند ، اما مزیت آنها قیمت پایین تر است. در نتیجه ، صفحات پلی کریستال دارای راندمان پایین تری نسبت به صفحات تک بلوری هستند.

پنل خورشیدی
پنل خورشیدی

پنل خورشیدی سیار

صفحات خورشیدی سیار از تازه ترین محصولات شرکت دیدگستر می باشد.

توسط این محصول به راحتی می توانید در هر مکانی از انرژی الکتریکی بهره ببرید. این محصول برای افرادی که طبیعت گرد هستند و کمپ های جنگلی
می روند، انتخاب بسیار بهینه و مناسبی می تواند باشد.

پنل خورشیدی سیار